Prelegenci

Władysław Szczygielski

Władysław Szczygielskiabsolwent Technikum Przemysłowo-Pedagogicznego oraz Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie.

Swoją karierę rozpoczynał jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Energetycznych nr 4 w Lublinie. Następnie podjął pracę jako główny energetyk w parczewskim oddziale Warszawskich Zakładów Telewizyjnych. Jako przedsiębiorca zadebiutował dziewięć lat później, gdzie w przydomowym warsztacie otworzył zakład naprawczy sprzętu i przewijania silników elektrycznych.

W 1990 roku założył przedsiębiorstwo Elpar specjalizujące się w produkcji kabli i przewodów elektrotechnicznych. Jego dewizą jest permanentny rozwój firmy.  Cechuje go życzliwość, odwaga i determinacja w dążeniu do celu. W kontaktach biznesowych ceni sobie uczciwość a u pracowników zaangażowanie i rzetelne podejście do obowiązków. Pod jego kierownictwem, Fabryka Kabli Elpar z małej rodzinnej firmy rozwinęła się do skali dużego przedsiębiorstwa.

Synowie, Andrzej i Marek Szczygielscy, stojący obecnie na czele spółki, kontynuują misję i wizję swojego ojca udoskonalając Fabrykę Kabli Elpar w Parczewie i Elpar II w Suwałkach inwestując w nowoczesne technologie produkcji i rozwój kapitału ludzkiego.

Oprócz biznesu wolny czas poświęca rodzinie, podróżom i dobrej literaturze.