Prelegenci 2017

Mateusz Sagan

Absolwent University of Central Lancashire w Preston, UK (MBA)

Doświadczony Lider i Menedżer Zarządzający, specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, w zarządzaniu sprzedażą, budowaniu organizacji w różnych krajach i kulturach oraz we wdrażaniu zmian ukierunkowanych na poprawę wyniku i zmian w pracy zespołów.

Sędzia Polish National Sales Awards (PNSA), Członek BCC.

Prelegent konferencji TEDx, aktywnie tworzy środowisko i metodykę Interim Management w Polsce będąc członkiem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Członek Rady Dyrektorów SIM oraz lider Lubelskiego Koła SIM

Kilkanaście lat pracy na stanowiskach Dyrektora Sprzedaży Międzynarodowej, Country Managera w różnych krajach w spółkach grupy Esselte Leitz, kilka lat działalności jako Prezes Zarządu szwajcarskiej spółki giełdowej Biella-Neher Holding AG i jej oddziału w Polsce. Oba koncerny to liderzy w branży PBS (Papier-Biuro-Szkoła), Esselte zarządzane przez fundusz typu private equity J.W.Childs (Boston, MA, USA).

Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Iron Mountain (NYSE: IRM) w Polsce odpowiedzialny za wdrażanie zmian w organizacji sprzedaży segmentu BPO, w tym procesy integracji po M&A lokalnej konkurencji. Rozwijał nowe rynki exportowe (kraje EU, Ukraina, Rosja), uruchomiał przedstawicielstwa w Niemczech, w Holandii, w Austrii. Odpowiedzialny za otwarcie, zbudowanie od podstaw i zarządzanie oddziałem na Ukrainie dla Esselte Group.

Mieszkał i pracował w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i w Szwajcarii.

Od ponad 4 lat Interim Manager w firmach rodzinnych, start-upach, koncernach międzynarodowych. Obecnie wspiera m.in. kilka wybranych młodych spółek biotechnologicznych w zakresie wizji, strategii biznesowej, komercjalizacji oraz pozyskiwania kapitału na dalszy rozwój.

Wspiera również lubelskie środowisko inwestycyjne i venture capital oraz współtworzy wizję transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesowym.

Prowadzi projekty wsparcia biznesowego na Ukrainie w ramach programu Polska Pomoc finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Specjalizuje się w: budowie modeli komercjalizacji start-upów biotechnologicznych, w Zarządzaniu Strategicznym, Restrukturyzacji, Zarządzaniu Zmianą, Zarządzaniu Sprzedażą, Controllingu i Zarządzaniu Finansowym

Pracował m.in dla: Iron Mountain Inc., Biella-Neher Holding AG, Esselte Leitz, Resta SA,

Prowadził Projekty Interim dla: SDS Optic Sp. z o.o., Medical Inventi S.A., Biotarget Sp. z o.o., Biolive Innovation Sp. z o.o., Deltim X-Lander, AJGroup Sp. z o.o., Biurfol Sp. z o.o., Oknostyl Sp. J., 4Results, Groupe SEB, Black Red White S.A., Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP,