Prelegenci

Marek Szczygielski

Marek Szczygielski – absolwent Technikum Energetycznego w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie. Ukończył lubelską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji na kierunku Informatyka oraz Uniwersytet Warszawski na Wydziale Zarządzania.

Równocześnie pomagał ojcu, Władysławowi Szczygielskiemu, w prowadzeniu rodzinnego przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego Elpar w Parczewie, gdzie zdobywał pierwsze, cenne biznesowe doświadczenia.

Od 1998 roku współzałożyciel i wiceprezes spółki Elkabel – prężnie rozwijającej się hurtowni artykułów elektrotechnicznych z siedzibą w Lublinie oraz licznymi oddziałami zlokalizowanymi na terenie całego kraju. Współwłaściciel Fabryki Kabli Elpar w Parczewie i Elpar II w Suwałkach, specjalizujących się w produkcji kabli i przewodów elektrotechnicznych.

Nieustająca chęć rozwoju i kreatywność przedsiębiorcy sprawia, że podejmuje on działania także w innych branżach.

Jego styl zarządzania cechuje analityczne podejście. Przy podejmowaniu decyzji menedżerskich umiejętnie łączy wiedzę, doświadczenie i intuicję. W biznesie ceni uczciwość, rzetelność i zaangażowanie.

W życiu prywatnym ważne są dla niego wartości rodzinne. Interesuje się motoryzacją, narciarstwem i kitesurfingiem. Wolny czas poświęca rodzinie, podróżom i rozwijaniu pasji.