Prelegenci

Grzegorz Polak

Grzegorz PolakPrezes Zarządu Wytwórni Makaronu Domowego Pol-Mak S.A.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Po studiach rozpoczął pracę w kopalni „Bogdanka”. W 1980 roku odszedł z branży i zajął się ogrodnictwem. Prowadził gospodarstwo szklarniowe. Motywem do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej była przede wszystkim niechęć do wszelkie podległości służbowej oraz pragnienie sprawdzenia się w działaniu opartym na własnej wizji. W 1995 roku założył firmę produkującą makarony. Pomysł zrodził się ze wspomnień dzieciństwa, a konkretnie z rodzinnego domu. Firma wprowadzała na skalę przemysłową produkcję makaronów, do tej pory wytwarzanych zgodnie z recepturą domową. W tamtym  czasie była to więc w dużej mierze niszowa oferta. Z czasem rosła konkurencja, ale Pol-Mak radził sobie dobrze ze względu na wyjątkową jakość wprowadzanego na rynek produktu. Dziś  to prężne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 osób i mieszczące się w pierwszej szóstce  krajowych producentów.

Pan Grzegorz Polak  to człowiek  interesu twardo stąpający po ziemi. Świetny fachowiec obdarzony naturalnymi predyspozycjami do robienia interesów. Biznesmen podejmujący odważne, przemyślane i skuteczne decyzje. Typ tradycyjnego przedsiębiorcy, opierającego swą działalność na bezwzględnej uczciwości kupieckiej, a jednocześnie człowiek otwarty na zmiany i innowacje. Symbioza tych dwóch postaw stanowi jedno ze źródeł zawodowego sukcesu prezesa Polaka.

Prezes Polak z równą pasją, jak do działalności zawodowej podchodzi do rekreacji. Jest zapalonym myśliwym. Jeździ na nartach. Uprawia strzelectwo.

Żonaty. Trzech dorosłych synów i nastoletnia córka.